• Přijímací řízení 9. ročníku

• Průběh přijímacího řízení na střední školy a učiliště:

Termín pro odevzdání přihlášek: do 20. února 2025
        Informace k vyplnění a podání přihlášek budou rodičům předány výchovnou poradkyní na schůzce, o které budou včas informováni.

Počet přihlášek:

• deváťáci budou moci nově podávat až 3 přihlášky na 3 střední školy
        • v rámci 3 přihlášek si zvolí maturitní nebo výuční obory, které seřadí dle priority

Na výběr je nově ze 3 možností podání přihlášky - elektronicky, výpisem ze systému, na papírovém tiskopisu .

Vždy budete muset zvolit pouze jeden ze způsobů.

Jednotná přijímací zkouška, jež se koná formou písemného testu ze vzdělávacího oboru Český jazyk a literatura a písemného testu ze vzdělávacího oboru Matematika a její aplikace, je stanovena na tyto dny:

Termíny jednotných přijímacích zkoušek dle sdělení MŠMT:

11. dubna 2025 (pátek) – čtyřleté obory, včetně nástavbového studia – 1. termín

14. dubna 2025 (pondělí) – čtyřleté obory, včetně nástavbového studia – 2. termín

Náhradní termín:

29. dubna 2024 (úterý) – 1. náhradní termín

30. dubna 2024 (středa) – 2. náhradní termín

Výsledky o přijetí/nepřijetí školy zveřejní 15. května 2024. Nově to bude až po náhradním termínu přijímacích zkoušek.

Řádný termín školní přijímací zkoušky a talentové zkoušky se koná v pracovních dnech v období od 15. března do 23. dubna tak, aby se alespoň jeden z termínů konal v jiný den než jednotná přijímací zkouška; náhradní termín školní přijímací zkoušky a talentové zkoušky se koná v pracovních dnech v období od 24. dubna do          5. května tak, aby se konal v jiný den než jednotná přijímací zkouška. V případě oboru vzdělání Gymnázium se sportovní přípravou se koná talentová zkouška i jednotná přijímací zkouška v termínech uvedených výše.

• Zvonění

Neděle 8. 9. 2024